Jak naprawić ten związek?

Witam mam taki problem od ponad roku jestem w związku i od samego początku wydaje mi się to wyjątkowa osoba zawsze przez 4 miesiace było tak ze sama robiła zdjecia wysyłała mi mowiliśmy o wszystkim co w danej godzinie robi o rzeczach mało istotnych radziliśmy się w każdej kwesti podczas pisania smsów była miła atmosfera aż do jesieni poprostu tak jak byśmy siebie zaniedbali cały czas taka napieta sytuacja kłotnie juz wgl zdjeć nie robiła o niczym w sumie nie szło rozmawiac. Jak to naprawić ?:

Witam Pana
W każdym związku zdarzają się trudne chwile.
Jeżeli dzieje się coś niedobrego, na pewno nie wolno
tego dłużej tak zostawiać.
Problem sam się nie rozwiąże.
Myślę, że najlepszym wyjściem będzie szczera rozmowa.
Proszę zadbać o to, by nikt Państwu nie przeszkadzał.
Wyjaśnijcie sprawę i zastanówcie się, co jest przyczyną,
co trzeba zmienić.
Jeśli nie będziecie w stanie poradzić sobie sami,
to zachęcam Państwa do skorzystania z terapii par.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Warto zacząć od rozmowy dotyczącej tego, co się zmieniło, o przyczynach tego stanu rzeczy, a także oczekiwaniach i potrzebach obydwu stron związanych z relacja. Zależnie od tego, co nawzajem usłyszycie, będziecie Państwo mogli zrozumieć przyczyny oddalenia, a także dostrzec możliwe rozwiązania kryzysu. Warto pamiętać, by taka rozmowa odbyła się w atmosferze troski i spokoju, by zamiast oskarżeń, raczej skupić się na uczuciach, czy emocjach, jakie wywołuje określone zachowania, jasnej komunikacji ("czego od Ciebie oczekuję"), a także uważnym słuchaniu siebie nawzajem. Jeśli podobna rozmowa (lub kilka rozmów) na przestrzeni określonego czasu nie przyniosą pożądanych zmian, warto przemyśleć czy jest w związku wzajemność, zaangażowanie i motywacja do jego utrzymania.
Można pracować samemu (w parze) lub tez skorzystać z pomocy specjalisty- psychologa, psychoterapeuty par i małżeństw. Pomoże on zarówno zrozumieć przyczyny dystansu raz konfliktu, jak i wesprze we wprowadzaniu zmian, dobudowywaniu zaufania, bliskości i zaangażowania w relację.