Jak nauczyć 3-latka korzystania z ubikacji?

Witam decznie. Jak oduczyc 3latka od pieluch i co zrobic by zaczal kozystac z ubikacji .Moj syn w paitek konczy 3 latka i nadal chodzi w pieluszce. Na ubikacje czy nocnik siada od czasu do czasu czesto sygnalizuje ze ma mokra pieluszke jednak kiedy zaloze mu majteczki i zrobi w nie siusiu wogole mu to nie przeszkada moglby tak chodzic caly dzien. Czesto wola sisi ale po fakcie .Wie gdzie my robimy siusiKolezanka radzila mi bym malego nie przebierala jak zrobi sisi nie wiem czy to dobry pomysl.

Witam, Panią, to dobrze że zastanawiają się Państwo jak pomóc synkowi w korzystaniu z ubikacji. Koleżanka dajePaństwu radę, która często bywa stosowana i pewnie z dobrymi efektami. Ale synkowi mokre majtki nie przeszkadzają, więc chyba ten sposób nie zdaje egzaminu. Może dobrze byłoby dać synkowi dużo picia, np. 1 szklankę napoju i proponować mu siadanie na nocnik nawet co 15 minut na dłuższą chwilę. W tym czasie można dodakowo puścić wodę z kranu, ten dźwięk często pomaga dziecku w siusianiu. Nie ma siły, żeby wypicie dużej ilości picia nie skończyło się oddaniem moczu. Jak się to zdarzy, dobrze jest nagrodzić synka owacją, pokazywaniem siku w nocniku, podrzucaniem, karuzelą itp. Można też dać NATYCHMIAST jakąś nagrodę, wzmocni to w dziecku chęć powtarzania tych przyjemności czyli też robienia siku na nocniku. Pozdrawiam.

Dziecko dopiero się przyucza do kontroli. Jak ze wszystkimi umiejętnościami, nie od razu człowiek zostaje mistrzem. Już widzi, że trzeba wołać, ale jeszcze nie ma etapu, że potrafi to zsynchronizować. Powoli, na pewno za jakiś czas będzie się załatwiać samodzielnie. jeśli już uda się kiedyś i będzie ten pierwszy raz chwalić i zrobić z tego "święto" oraz sukces.