Jak nauczyć 5-miesięczne dziecko picia z butelki?

Witam,moja 5 miesięczna córka nie chce ssać piersi leży przy piersi z 2,3 minuty więcej nie chce.chciałam ją dokarmiać butelką ale niestety mimo różnych smoczków dostawianie butelki czy to z mlekiem czy z piciem kończy się pluciem.w jaki sposób mogłabym nauczyć córkę picia z butelki?daję jej łyżeczką kaszkę 2 razy dziennie ale zaczyna mieć problemy z kupą.robi zielono-czarną co to oznacza?dziecko urodziło się 23.04 z wagą 2350 w tej chwili waży 5338 czy to nie za mało?

2-3 minuty przy piersi to za mało, czy ona nie napina się, wygina do tyłu? czasem wzmożone napięcie mięśni grzbietu powoduje że dziecko mimo że chce pić wygina się , puszcza piers i płacze no bo jest głodne a nie może ssać. Może trzeba zbadać napięcie mięśni u dziecka.