Jak nauczyć dziecko spania w swoim łóżku?

Moja córka-8mcy nie potrafi zasnąć sama już nie mówiąc o zaśnięciu w łóżeczko. Muszę się namęczyć żeby usnęła i to aż na 30 min, max 3 razy w ciągu dnia. Są jakieś sposoby aby dziecko nauczyło się korzystać w pełni ze swojego łóżka?

Witam,

jest kilka kwestii: czy dziecko od początku spało w swoim łóżeczku, do czego zostało przyzwyczajone, czy wcześniej protestowała?
W wieku ok 8 miesiąca dzieci przeżywają znacznie silniej lęk, jest to normalne.
Takie zachowanie dziecka nie jest wymierzone przeciwko rodzicom, myślę, że stopniowo uda się Pani nauczyć córeczkę zasypiania.

Przede wszystkim musi być pani stanowcza w tym co robi. Jeżeli dziecko ma spać w swoim łóżku, to nie mozna robić "odbiegnięcia od tej normy" w postaci powiedzenia "a dziś na przykład byłaś grzeczna, to śpij z rodzicami". Wtedy dziecko się uczy, że może rodzicami manipulować.
Także nie wiem, czy dziecko było i spało dotychczas w swoim łóżku czy nie. Być moze kwestia to nie tylko nauczenie córki że ma spać "u siebie", ale też oduczenie że "nie śpi z rodzicami". W takim wypadku stanowczość i utrzmywanie raz odjętej decyzji jest bardzo bardzo bardzo ważne. Z czasem dziecko nauczy się,że ma spać samo. A płacze i pewne krzyki buntu będą się na początku pojawiać - nie może Pani im ulegać. Pozdrawiam.