Jak nauczyć dziecko wymawiać r?

Witam, moja córeczka skończyła 28 czerwca dwa lata. Dosyć późno zaczęła mówić ok 16 miesiąca mama, tata. Ok 19 miesiąca zaczęła mówić więcej i łączyć słowa. Martwi mnie fakt, że w słowach w których występuje "r" pomija je np. kran - kan, krok - kok. Ponadto nie wymawia litery: f, w, s. Mówi bardzo dużo wyrazów na literę k. Czy powinnam udać się z nią do logopedy? Pozdrawiam

Warto skonsultować swoje obawy z logopedą. Diagnoza w gabinecie powinna przynieść odpowiedzi na nurtujące panią pytania.