Jak nauczyć dziecko, żeby ściągało majtki zanim usiądzie na nocnik?

witam. moj synek ma 2,5 roku od 2 tyg oduczam go od pampersow. synek jeszcze nie mowi jedynie kilka slow mama tata.. itd. synus od wczoraj sam juz biegnie i siada na nocnik robi siku probem w tym ze siada w majteczkach i robi siku przez majtki. moje pytanie brzmi jak go nauczyc zeby sciagal majteczki zanim siadzie na nocnik :) prosze o pomoc !! dziekuje z gory i pozdrawim :)

Warto także pamiętać, że trening czyni mistrza i że czasem trzeba trochę czasu, aby wszystkie czynności spamiętać i wykonać (gdy potrzeba nagli;), a Maluszek dopiero się uczy.

Może Pani pokazać np. na lalce/misiu, w formie zabawy. Po kolei pokazać, jak lalka załatwia potrzeby fizjologiczne. ważny jest element zdejmowania majtek, by pokazać, że to istotne. Można tez obserwować synka i pomoc mu zdjąć majteczki, jak idzie się załatwić. nieoceniona bywa "pomoc" innego dziecka, które opanowawszy tą umiejętność mógłby być modelem do naśladowania, gdzie dziecko podpatrzy i zauważy ważne elementy w procesie wypróżniania (w tym wypadku zdjęcie majtek). Zatem jeśli macie okazję spędzić czas w towarzystwie innego dziecka i jego rodzica, które Pani syn będzie mógł naśladować, to będzie pomocne.