Jak nauczyć oddychać dziecko przez nos?

Witam, moj 18 miesieczny synek oddycha przez buzie podczas snu oraz w dzien. Jak nauczyc go oddychac przez nosek? Czy mam sie z nim zglosic do specjalisty? Czy takie oddychanie przez buzie jest dla niego szkodliwe? Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

szkodliwe, dziecka nie da sie nauczyć oddychać przez nos. dziecko od urodzenia zawsze oddycha nosem, a jak ma katar to wtedy buzią. jeśli nie oddycha nosem to ma jakąś wadę lub przerost migdałka małżowin niedrożność nozdrzy tylnych itd, pilnie laryngolog i endoskopia nosa