Jak nauczyć się cieszyć z każdego dnia?

Witam,czy to objawy depresji? Ostatnio nie radzę sobie ze swoim życiem,chodzę smutna,wybucham złością bez powodu,boję się swojej przyszłości i nie chcę o niej myśleć,jestem w stałym związku lecz cały czas boję się ze ta osoba mnie zostawi,najgorsze co moze byc to zostac samotna. Nie śpię ponieważ się przejmuję jutrzejszym dniem. Byłam raz u psychologa i ten stwierdził,ze mam syndrom DDA. Czy takie coś w ogóle istnieje? Dodam,że moi rodzice nie żyją a mój brat powiesił się, prawdopodobnie miał depresję.Jak nauczyć się cieszyć z każdego dnia? I ile może potrwać ewentualne leczenie? Z góry dziękuję

Witam,

wskazana jest konsultacja psychiatryczna oraz wsparcie psychoterapeutyczne, psychoterapia poznawczo - behawioralna.

Pozdrawiam serdecznie

Proszę Pani,
Syndrom DDA to syndrom dorosłego dziecka alkoholika czyli osoby, która wzrastała w której był codziennie alkohol. Atrybutem Pani jest młodość. Nie wiem czym się Pani zajmuje ani jakie ma Pani wykształcenie. Ale na pewno warto zgłosić się do klubu dla DDA. Warto też na ten temat poczytać coś w internecie. Warto też zadawać sobie pytanie "czego oczekuję od życia" i proszę się zastanowić, czy oczekuje Pani płaczu i rozpaczy czy radości, zabawy i szczęścia - wtedy skupić się na działaniach które pomogą w realizowaniu radości, szczęścia i zadowolenia. Warto też zauważyć wokół siebie ludzi, którzy potrzebują rzeczywistej pomocy. Kiedy pomagamy bezinteresownie innym ludziom uzyskujemy zadowolenie i radość - wtedy nie ma miejsca na myślenie co nam się złego stanie.
Można też zgłosić się na terapię, która trochę potrwa. Wtedy gdy będzie Pani myślała o dobrych, przyjemnych rzeczach i pomocy innym ludziom, w Pani krwi pojawią się endorfiny, czyli hormony które są odpowiedzialne za dobre samopoczucie. Więc należy ciągle myśleć o czymś przyjemnym, aby mieć dobry i stały poziom endorfin.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl