Jak nauczyć się czerpać przyjemność ze stosunków z mężem?

Mam 20 lat Od zawsze zaspokajała mnie masturbacja, unikałam poważnych związków zeby nie musieć skims sypiać. Ale pewniego razu spotkałam mężczyznę moich marzeń i od niedawna jestem mężatka nie kochałam się ze swoim mężem przed ślubem, po prostu nie czuliśmy takiej potrzeby. Mąż ma 23 lata . Problem polega na tym ze seks nie przynosi mi przyjemności, nie zaspokaja mnie tak jak masturbacja .Mój mąż to widzi i bardzo się martwi tak samo jak ja. Czy można coś z tym zrobić?

Dzień dobry!

Oczywiście, że jest możliwa zmiana, poprawa sytuacji. Ze względu na wymieniane przez Panią przyczyny i okoliczności - znaczenie może mieć np., dlaczego celowo unikała Pani związków i współżycia, jakie są Pani dotychczasowe skojarzenia i doświadczenia z seksem, jaką rolę mają nawyki masturbacyjne itp. - właściwą drogą wydaje się być konsultacja z psychologiem i rozważenie podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam!