Jak nauczyć się zachowania w towarzystwie i bycia dumnym z siebie?

Witam! Mnie nikt za normalne prawidłowe zachowania w dzieciństwie i wieku nastoletnim nie chwalił! Przeciwnie, były zauważane i piętnowane te złe! Męczę się z tym. Mam w sobie takie przekonanie, że nie potrafię się normalnie zachować, co budzi mój strach przed ludźmi!!! Nie mam siły na normalne zachowania, dawanie, branie! To powoduje moje myśli samobójcze! Jak sobie z tym radzić? = Nie miałam szansy zaobserwować, jak sobie z uczuciami radzą normalni ludzie! Moja matka jest chora psychicznie!

Witam,

Zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Kilka wizyt u specjalisty pozwoli na pełniejsze zrozumienie Pani trudności - nie tylko temu specjaliście, ale też i Pani oraz podjęcie decyzji jakiego rodzaju pomoc byłaby dla Pani najbardziej odpowiednia. Być może będzie to psychoterapia. Pisze Pani także o myślach samobójczych. Dlatego gorąco zachęcam by umówiła się Pani do lekarza psychiatry.
Po pomoc może się Pani zgłosić na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego lub gabinetów prywatnych. Zachęcam by nie zwlekała Pani z rozpoczęciem leczenia. Współczesna psychoterapia i psychiatria są bardzo skuteczne.
Powodzenia i dużo siły na drodze do zdrowienia.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam Panią. Czytając opis Pani sytuacji odniosłem wrażenie, że może Pani myśleć, że na zmianę i poprawę jest już za późno. Otóż nie. To ważne, że dostrzega Pani źródła opisanych problemów w doświadczeniach z przeszłości a nie w sobie. Brak wzmocnień pozytywnych z otoczenia z pewnością zachwiał Pani obrazem siebie i poczuciem wartości w kontaktach z ludźmi. Zachęcam Panią do bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Poza możliwością wypracowania skutecznych sposobów na radzenie sobie w sytuacjach społecznych będzie Pani mogła spowodować by wspomniane doświadczenia z przeszłości nie rzutowały na Pani obecne życie. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Polecam konsultacje psychologiczne, gdyż wydaje mi się,ze pani problem jest wielowątkowy i rozległy. A w związku z tym porada online będzie niewystarczająca. POzdrawiam

Dzień dobry, ma pani 30 lat a więc może pani podjąć pracę nad sobą. Zachęcam do rozpoczęcia od profesjonalnej diagnozy u psychologa - psychoterapeuty pod kątem struktury osobowości. Następnie o ile takie będzie zalecenie specjalisty zachęcam do podjęcia terapii. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Doświadczenia we wczesnym dzieciństwie determinują nasze przekonania i postawy w życiu dorosłym. Problemy jakie się napiętnowały, brak pochwał, podkreślanie złych zachowań, brak wzoru spowodowały, że wystąpił u Pani brak wiary we własne możliwości...brak wiary, że coś się Pani uda. Myśli samobójcze to bardzo poważny problem. Niezwłocznie powinna się Pani udać do psychologa. Prawdopodobnie będzie wymagana psychoterapia, aby przepracować wydarzenia z przeszłości i stanąć na nogi jako pewna siebie dorosła kobieta.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska