Jak nauczyć 1,5-miesięczne dziecko spać w dzień?

Moja córeczka ma 7 tygodni i od 4 tygodnia przestała spać w dzień (po wizycie dziadków). W nocy śpi od 20.30 - 1, a potem najczęściej budzi się co 1-1,5 godz. na karmienie, albo marudzenie. Średnio przesypia w nocy 6-8 godzin i to tyle na cała dobę. W dzień zasypia na rękach, ale jak ją tylko odłożymy, to budzi się i płacze. Zasypia też na spacerze w wózku, ale jak tylko stanie wózek, to się budzi i płacz. Po południu jest bardzo marudna, widać, że jest przemęczona, ale nie potrafi zasnąć. Nie wiem, co mam robić. Razem z nią jestem zmęczona. W dzień nie śpimy i w nocy też. Co mogę zrobić, aby zaczęła spać w dzień? Proszę o pomoc. Z góry dziekuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Domyślam się, że może być Pani zmęczona i zaniepokojona zachowaniem maluszka. Często zdarza się, że nastrój mamy udziela się dziecku i dochodzi efektu " błędnego koła". Proponuję, aby spotkala się Pani z terapeutą sensorycznym, który pozwoli zrozumieć potrzeby dziecka, przygotuje zestaw masażykow ułatwiających relaksację i odprężenie dziecku, co może przełożyć się na zwiększenie komfortu spania. Proszę również, aby pomyślała Pani o pomocy kogoś bliskiego, tak aby mogła Pani odespać zarwaną noc, odprężyć się, zregenerować siły.

Pozdrawiam