Jak nawiązać bliższą relację z koleżanką z pracy?

Mam 40 lat i jestem po rozwodzie. Teraz znalazłem nową pracę w której od niedawna pracuje dziewczyna w której się chyba zakochałem.Nie potrafię nawet z nią porozmawiać, bo gdy ją widzę to mnie zatyka. Może to śmieszne ale tak mam. Ona z tego co wiem nie jest obecnie w związku. Zawsze byłem nieśmiały w stosunku do kobiet. Proszę o jakieś wskazówki bo nie wiem co mam zrobić. Przełamać się to mi mówią wszyscy ale w stosunku do niej jakoś nie mam odwagi bo boję się odrzucenia a to będzie bolało.

Witam!
Proszę nie zakładać z góry, że próba nawiązania kontaktu z koleżanką będzie skazana na niepowodzenie.
To, że jest Pan po rozwodzie nie oznacza, że każda następna znajomość (związek) musi być nieudana.
Radziłabym się nie spieszyć i zaproponować niezobowiązującą kawę czy kino.
Jeśli się Pan nie odważy, nie ma Pan szansy na sukces.
Życzę powodzenia, J.Pluta

Jeśli nieśmiałość utrudnia Panu życie na tyle, ze ogranicza społecznie- warto przyjrzeć się jej źródłom. Być może to zaniżona samoocena i poczucie własnej wartości? Lęk przed ośmieszeniem czy odrzuceniem? Takie trudności często mają swoje korzenie w doświadczeniu relacyjnym z innymi, także tym wczesnodziecięcym doświadczeniu. Najłatwiej przyjrzeć się im w psychoterapii. Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej.