Jak nawiązać relację z dziewczynami?

Witam chciałbym zapytac czy ze mną jest coś nie tak . Mianowice mam 22 lata i nigdy nie mialem dizewczyny . Z jednej strony chcialbym miec ( bo to chyba normalne ) a z drugiej strony boje sie -sam niewiem czego ... Jeśli chodzi o takie rzeczy jak wesele itp. jest to strasznie ciężkie dla mnie prosze znajomych o znalezienie osoby towarzyszącej a koniec końców ide sam . Niewiem czemu taki jestem moze cięzkie dzieciństwo ? Nadopiekuńczosc ? Proszę o odpowiedź

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Witam,
nie wiemy,dlaczego myślisz,że jest coś z Tobą "nie tak",ale własnie taka samoocena na wstępie,może być powodem powstrzymywania się od samodzielnego nawiązywania kontaktów.bo przypisuje się wtedy innym ludziom własne interpretacje.Nasjlepiej porozmawiać z kimś bliskim na temat wrażenia,jakie powodujesz w innych,albo spróbować obserwować ten zewnętrzny odbiór,zamiast go nawykowo prowokować/choćby przez ciągłe okazywanie niezadowolenia/.Można zapisać się też do grupy szkolącej w asertywności i podobnych tematach/są ogłaszane w mediach i zapewniają anonimowość /.