Jak nie czuć niechęci do świata?

Witam! Zostałam wielokrotnie zraniona przez mężczyznę. Wybaczyłam, ale nie ufam nikomu, boję się przejść jeszcze raz tą drogę. Odczuwam nie chęć do świata i uważam, że jego rodzina jest do mnie negatywnie nastawiona... Być może wyolbrzymiam i nie mam racji, ale jak spojrzeć na świat z innej perspektywy?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Napisałaś, że zostałaś wielokrotnie zraniona, ale wybaczyłaś. Do bardzo dobrze. Jednak wybaczyć nie znaczy zapomnieć. To, że komuś wybaczasz powinno oznaczać, że uwalniasz się od złych emocji związanych z danym wydarzeniem.
Ludzie często mylą wybaczenie z zapomnieniem, a to błąd. Zapomnieć krzywdy się nie da. Jeżeli nie potrafisz zaufać temu człowiekowi, to nie zmuszaj się do tego. Nigdzie nie jest powiedziane, że jesteś do tego zobowiązana.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk