Jak nie dawać się manipulować i wykorzystywać?

Duzo ludzi mbie wykorzystuje, a nawet zle traktuje. Dochodzi nawet ze mna manipuluje i steruje co wtedy zrobic w takim wypadku? A co do szkolen warsztatow zwiazane nlp czyli mabipulowanie i sterowanie ludzi

Witam,

Jeśli chodzi o poradzenie sobie z wykorzystaniem i manipulowaniem potrzebne jest głębsze przyjrzenie się Pana sytuacji, być może jakimś predyspozycjom osobowościowym bądź niedociągnięciom w kompetencjach biorących udział w komunikacji i relacjach społecznych. Polecam Panu poszukanie praktycznych warsztatów z tego zakresu bądź skorzystanie z indywidualnej pomocy psychologiczne, psychologa, który zajmuje się komunikacją oraz rozwojem osobistym. Jeśli chodzi o NLP, nie odnosząc się do oceny samej metodyki - wiele ludzi niestety wiedzę którą zdobywa wykorzystuje przeciwko innym ludziom. Trzeba więc poszerzać własną wiedzę by wiedzieć przed czym się uchronić, co również powinno stac się przedmiotem konsultacji psychologicznej.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek

Bardzo często poddawanie się wpływom ze strony otoczenia wynika z bardzo niskiej pewnosci siebie, lęku przed odrzuceniem, czy też dużej potrzeby aprobaty społecznej. Proszę się zastanowić czego oczekuje Pan od kontaktów z innymi ludźmi i co może zrobić, aby właśnie te oczekiwania i potrzeby były zaspokajane. Być może obawia się Pan (świadomie, czy też nieświadomie), że jeżeli nie spełni Pan jakiejś prośby, to zostanie odrzucony? Proszę się nad tym głębiej zastanowić. Być może pomocna będzie konsultacja z psychologiem, który pomoze Panu rozwiązać te problemy, które prowadzą do skłonności poddawania się manipulacji. Pozdrawiam.