Jak nie dopuścić do ponownego skręcenia kostki?

Skrecilam kostke 3 tygodnie temu na zajeciach body step ,czy moge wrocic na zajecia body step?za tydzien? I czy mam cwiczyc w stabilizatorze na nodze?duzo razy mialam katuzjie jeszcze zanim zaczelam cwiczyc mialam kilka razy skrecenie kostki raz nawet w gipsie ,ostatnio rok temu i 3 tygodnie temu znowo ta sama .Co robic zeby nie dopuscic do ponownego skrecenia?czy mozliwe jest ze juz wiecej nie skrece?Prosze o porade z gory dziekuje

Dzień dobry,
raz skręcona kostka to większe ryzyko ponownego urazu. Kolejne urazy i brak rehabilitacji prowadzą do nawykowych skręceń. Dlatego potrzebuje Pani konsultacji fizjoterapeutycznej oraz odpowiedniego leczenia.
pozdrawiam