Jak nie stracić syna homoseksualisty?

Witam, wiem już na 100 %ze mój mlodszy syn jest homoseksualny lat ,24. Bardzo sie boje o niego, bo wiem że on siebie nie akceptuje, ciągle mówi, ze nie powinien sie urodzić, po co ja go urodzilam, ciagle wspomina o śmierci. Jako mama jestem przerażona. On oczywiście nie wie, ze ja wiem o jego orientacji seksualnej. Strasznie sie o niego boję. Co mam robic. Pomóżcie, nie chce go stracić

Może warto porozmawiać wprost o orientacji seksualnej z synem i okazać mu wsparcie i akceptację. Domyślam się, że musi mu być bardzo trudno żyć bez akceptacji siebie, pewnie obawia się reakcji innych ludzi, rodziny i mamy. Nie wiem na ile Pani pogodziła się z jego orientacją, to również powoduje przeróżne emocje u rodziców, niektórzy niestety odrzucają swoje dziecko z tego powodu, choć wiadomo, że orientacji się nie wybiera, z tym się człowiek rodzi i nie jest w stanie zmienić na swoje życzenie. Od nikogo to nie zależało, ani od niego ani od rodziców czy wychowania. Tak po prostu jest i można z tym żyć, mieć satysfakcję i radość z życia, o ile człowiek zaakceptuje siebie w takim wydaniu i ma wspierających bliskich. Wygląda na to, że miał szczęście, bo Pani chce go wspierać i pomóc mu. Warto o tym powiedzieć, przełamać się i wywołać temat, zapewnić go, że jest kochany bez względu na orientację, że Pani się o niego martwi i chciałaby aby był szczęśliwy, że będzie Pani przy nim i wesprze go w trudnościach. Niech się tego dowie i to jak najszybciej, żeby jego stan zaczął się poprawiać. Pani miłość i troska ma wielką siłę, która może Wam pomóc. Powodzenia.