Jak niebezpieczny jest spadek cukru do 34?

Ogólne osłabienie z drgawkami i bólem głowy. Zmierzyłam poziom cukru i wynik 34, zdarza mi się to rzadko, ale jednak od paru lat.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Tak duża hipoglikemia jest niebezpieczna. Może spowodować utratę przytomności oraz śpiączkę hipoglikemiczną. Jeżeli w takiej sytuacji nie będzie nikogo, kto mógłby Pani pomóc, może się to skończyć tragicznie (nawet śmiercią). Na niski poziom cukru jest bardzo wrażliwy mózg. Objawy, które Pani opisała są właśnie wynikiem zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego spowodowanego zbyt niskim poziomem glukozy.

Powtarzające się stany niedocukrzenia (o hipoglikemii mówi się przy stężeniu glukozy <55 mg/dl) powodują, że osoba chora na cukrzycę nie odczuwa początkowych objawów hipoglikemii. W ten sposób powstaje błędne koło - coraz częstsze hipoglikemie powodują coraz mniej wyrażone objawy alarmujące.

Powinna Pani pilnować, aby posiłki były odpowiednio duże i częste. Należy też kontrolować stężenie glukozy kilka razy dziennie. To bardzo ważne dla Pani zdrowia i życia.