Jak Nuvaring wpływa na organizm?

Witam. Stosuje Nuvaring od 5 dni. Założyłam go w pierwszym dniu cyklu. Czuję dyskomfort i skutki uboczne, dlatego zastanawiam się nad jego wyjęciem. Mam kilka pytań odnośnie skutków odstawienia. 1.Czy tak krótkie stosowanie niesie za sobą duże zmiany w organizmie? Czy wpłynie na regularnosc moich cykli? Przed założeniem krążka miałam regularne miesiaczki co ok. 28 dni. 2.Czy mam się spodziewać, że kolejna miesiaczka będzie intensywniejsza niż zazwyczaj? Nuvaring zdecydowanie zmniejszyl obfitość krwawienia. Już od pierwszego dnia, na podpasce były tylko niewielkie plamienia. 3.Kiedy spodziewać się kolejnej miesiaczki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do ginekologa i kierować się jego zaleceniami