Jak obliczać dni płodne, gdy cykle są nieregularne?

Witam Chcę zajść w ciążę nie potrafię obliczyć dni płodnych ponieważ moje cykle różnie trwają przez ostatnie pół roku były regularne zawsze 30 ostatniego miesiąca które trwały ok 5 dni lecz teraz dostałam miesiączkę 4 września i kochałam sie z mężem 10 września i 11 września .Proszę o poradę kiedy mogłabym mniej więcej mieć szanse na zajście w ciążę.Tak na marginesie zastanawiam sie nad kupnem testu owulacyjnego .Będę wdzięczna za odpowiedż w możliwie szybkim tempie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku nieregularnych cykli warto skorzystać z testów owulacyjnych.