Jak obliczać dni płodne przy nieregularnym okresie?

okresy miałam 10 października 17 listopada i ostatni 27 grudnia 4 dni chciała bym bardzo drugie dziecko ale mam od jakiegoś czasu mam nieregularny okres czy mogę prosić o pomoc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dni płodne zawsze oblicza się licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. W przypadku gdy kobieta ma nieregularne cykle, takie obliczenia nie są jednak do końca wiarygodne. Dlatego też w takim przypadku poleca się testy owulacyjne lub monitoring owulacji poprzez USG. O szczegółach proszę porozmawiać ze swoim lekarzem ginekologiem.