Jak obliczać zawartość błonnika?

Witam. Od pół roku jestem cukrzykiem, a co się z tym wiąże trzeba obliczać tzw. Wymienniki Węglowodanowe. Obliczając je trzeba od węglowodanów odjąć błonnik, żeby otrzymać sumę cukrów przyswajalnych. Problem z tym, że na większości produktów nie jest napisana zawartość błonnika. Co w takim wypadku robić? Pozdrawiam i dziękuje.

Na etykietach można znaleźć albo zawartość błonnika alb określenie węglowodany (cukry) przyswajalne. Proszę pamiętać, że nie wszystkie produkty błonnik zawierają! Można korzystać z gotowych tabel wymienników węglowodanowych, tabele są podzielone na rodzaje produktów z podaniem masy. Można również samodzielnie przygotować sobie listę wymienników stosowanych na co dzień produktów (produkt - waga - ilość wymienników), aby zawsze była pod ręką.