Jak obliczyć BMI?

Witam, Ważę 61kg mam 162cm wzrostu.Chciałabym znać swoje BMI. I opinię o tym czy powinnam zrzucić zbędne kg? Oraz w jaki sposób?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

BMI = masa ciała / wzrost w metrach do kwadratu.
W Pani przypadku - BMI = 61/1,62/1,62 = 23,24
Jest to prawidłowy wskaźnik masy ciała.
Norma mieści się w granicach : 18,5–24,99 kg/m2

Lek. Marta Gryszkiewicz

Witam, samo BMI nie jest wystarczającym parametrem. Ważny jest także skład ciała. Przykładowo osoba intensywnie ćwicząca, która ma rozbudowana masę mięśniową, może mieć BMI na poziomie wskazującym na nadwagę lub otyłość. A osoba otyłą nie jest.
Pani BMI wskazuje na prawidłową masę ciała. Polecam jednak sprawdzić skład ciała na specjalistycznym analizatorze, który dostępny jest w każdym profesjonalnym gabinecie dietetycznym. Koszt badania zależy indywidualnie od wybranej placówki.