Jak obliczyć cykl po przerwaniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

W piątym dniu przyjmowania tabletek zaprzestałam ich stosowania. Dwa dni później wystąpiło bardzo intensywne krwawienie z odstawienia. Jak i od kiedy liczyć początek cyklu?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja może sie pojawić z 10-14 dniowym opóźnieniem. Dlatego też pierwsza miesiączka również wówczas pojawi się z opóźnieniem 10-14 dni. Trudno określić jak będzie w Pani przypadku po tak krótkim przyjmowaniu leku. Cykl należy liczyć od pierszego dnia krwawienia.
Pozdrawiam