Jak obliczyć datę poczęcia?
Witam! Mam problem. 07.08 miałam robione USG i wyszło, że jestem w 27 i 5 dni w ciąży. Kiedy mogło dojść do zapłodnienia? Nie pamiętam kiedy miałam ostatnią miesiączkę. W karcie ciazy została wpisana data 23.01, jednak to raczej był 16.01, cykle co 28-31 dni Chciałabym znać przybliżoną datę poczęcia.

KOBIETA ponad rok temu
Probiotyki - doustnie czy dopochwowo
W jaki sposób przyjmować probiotyki? Doustnie, a może dopochwowo? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat. O probiotykach mówi prof. Romulad Dębski.
Witam serdecznie. Data wyznaczona przez lekarza może różnić się nawet do 2 tygodni ( zwykle około tygodnia) z prawidłową data poczęcia. Licząc od dnia ostatniej miesiączki po około 14 dniach występuje owulacja a w okresie 3dni przed tą datą i około 4 dni po występują dni płodne. Wtedy też mogło dojść do zapłodnienia.
W tak wysokiej ciąży badanie USG ma plus / minus 2 tyg różnicy najbardziej wiarygodne USG jest do 12 tyg jak chodzi o czas ciąży teraz to możemy tylko przypuszczać