Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak obliczyć datę poczęcia?

Witam! Mam problem. 07.08 miałam robione USG i wyszło, że jestem w 27 i 5 dni w ciąży. Kiedy mogło dojść do zapłodnienia? Nie pamiętam kiedy miałam ostatnią miesiączkę. W karcie ciazy została wpisana data 23.01, jednak to raczej był 16.01, cykle co 28-31 dni Chciałabym znać przybliżoną datę poczęcia.
KOBIETA ponad rok temu

Diagnozowanie menopauzy

Menopauza, inaczej przekwitanie, to bardzo trudny okres w życiu kobiety. Czy wiesz, jak ją rozpoznać? O diagnozowaniu menopauzy mówi lek. Łukasz Dubielecki.

Witam serdecznie. Data wyznaczona przez lekarza może różnić się nawet do 2 tygodni ( zwykle około tygodnia) z prawidłową data poczęcia. Licząc od dnia ostatniej miesiączki po około 14 dniach występuje owulacja a w okresie 3dni przed tą datą i około 4 dni po występują dni płodne. Wtedy też mogło dojść do zapłodnienia.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

W tak wysokiej ciąży badanie USG ma plus / minus 2 tyg różnicy najbardziej wiarygodne USG jest do 12 tyg jak chodzi o czas ciąży teraz to możemy tylko przypuszczać

0

W nomenklaturze położniczej /prowadzenie ciąży/ nie jest stosowana data poczęcia.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy