Jak obliczyć datę poczęcia dziecka?

Witam serdecznie! Mam pytanie: ostatni okres miałam 2 maja i jestem w ciąży, tylko nie wiem w którym tygodniu, a mnie to ciekawi. Od którego tygodnia jest płód dziecka? Będzie to moje pierwsze maleństwo i chcę trochę wiedzieć na ten temat...
Z góry dziękuję. Pozdrawiam, Sylwia.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Czas trwania ciąży liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jest Pani więc w 11. tygodniu ciąży. Nie rozumiem, co ma Pani na myśli, pytając o "płód dziecka". Do 8 tygodnia dziecko nazywamy "zarodkiem", potem do końca ciąży "płodem".

Pozdrawiam serdecznie!