Jak obliczyć datę porodu, jeżeli nie pamiętam daty zapłodnienia?

Witam nie pamiętam czy miałam miesiączke dnia 27.09.2014 i 26 pażdziernika po prostu nie pamiętam jakoś mi to umknęło żeby zapisać tym bardziej ze z mężem staraliśmy się o dziecko i teraz jestem w ciąży na usg mi wyszło DX=8,1mm lekarz mi powiedział że macica jest jeszcze nie powiększona chciałabym się dowiedzieć który to tydzień ciąży i jak obliczyć date porodu jesli nie pamiętam daty miesiączki i jak obliczyć dzień kiedy doszło do zapłodnienia?Proszę o odpowiedz

Renata GrzechociĹska

Witam.
Data porodu= data pierwszego dnia ostatniej miesiączki + 7dni -3 miesiace + 1 rok.
Czyli w Pani przypadku 3 lub 4.06.2015.
Pozdrawiam