Jak obliczyć dni cyklu?

Witam serdecznie! Proszę o pomoc, nie umiem obliczyć dnia cyklu. Byłam dzisiaj u lekarza i kazał mi zrobić badanie krwi w 3/4 dniu cyklu - kiedy to jest? A następnie kazał przyjechać w 2/3 dniu cyklu - kiedy to jest ? Dodam, że miesiączkę mam regularnie co miesiąc - przypada mi 27, czyli miałam 27 grudnia, 27 stycznia. Proszę o podanie daty, kiedy będę musiała jechać zrobić badanie krwi i jechać do lekarza. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Cykl miesiączkowy zaczyna się pierwszego dnia miesiączki. Jeśli u Pani menstruacja rozpocznie się 27. lutego, to badanie krwi powinna Pani wykonać 29. lutego lub 1. marca. Następnie należy poczekać do kolejnej miesiączki i 2. lub 3. jej dnia udać się do swojego lekarza, jeśli tak zalecił. Prawdopodobnie miesiączka pojawi się ok. 25 marca, tak więc powinna Pani pójść do lekarza 26. lub 27. marca.

Pozdrawiam serdecznie!