Jak obliczyć dni płodne przy nieregularnych miesiączkach?

Witam!
Mam 19 lat i staram się z mężem o dziecko. Niestety mam bardzo nieregularny cykl i nie umiem obliczyć dni płodnych. Byłam wiele razy u ginekologa w sprawie nieregularnych miesiączek, ale żadne badania nic nie wykazują i rzekomo wszystko w porządku.
Próbowałam mierzyć temperaturę, ale różnica to jedna kreska. 10 dni po próbie zapłodnienia, bardzo bolały mnie piersi. Myślałam, że to ciąża, ale niestety nie.
Proszę o odpowiedź

Witam,
Niestety na podstawie Pani postu nie jestem w stanie podać przybliżonej daty owulacji. Niezbędne są do tego informacje takie, jak: średnie długości cyklu, najdłuższy i najkrótszy cykl, ile dni trwa krwawienia.
Oczywiście, obliczenia byłyby wysoce zaokrąglone, gdyż metoda kalendarzykowa jest niezwykle zawodna u Pań miesiączkujących regularnie.
Jeżeli w trakcie diagnostyki zaburzeń miesiączkowania nie wyszły żadne odchylenia od normy, to niezbędne będzie nauczenie się metody obserwacji śluzu. Jest szeroka literatura na ten temat, ale w skrócie można powiedzieć, że na początku cyklu śluz jest przezroczysty, im bliżej owulacji, tym bardziej robi się ciągnący, podobny do białka jaja kurzego, po owulacji, czyli w dni niepłodne, jest mętny, białawy, gęsty.
Sugerowałabym przeanalizować tę metodę, gdyż w Pani przypadku, tylko w ten sposób może określić Pani dni płodne.
Pozdrawiam