Jak obliczyć dokładnie dni płodne i niepłodne?

Moje pytanie jest skierowane do bardziej jasnej odpowiedzi. Jak obliczyć dokładnie dni płodne i niepłodne?

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!
Najpewniejszą metodą naturalnego planowania rodziny jest metoda objawowo-termiczna, polegająca na 6-miesięcznej obserwacji śluzu i mierzeniu temperatury.
Kalendarzykowa metoda polega na obliczeniu dni płodnych na podstawie najkrótszego i najdłuższego cyklu. Opiera się ona na odjęciu 20 od długości najkrótszego cyklu i 11 od najdłuższego. Przykład: najkrótsza miesiączka trwała 25 dni, najdłuższa 32. A zatem: 25-20=5 i 32-11=21
Co oznacza, że dni płodne występują między 5 a 21 dniem cyklu.
Pozdrawiam