Jak obliczyć ile kalorii dziennie dostarczyć organizmowi?

Jak obliczyc ile powinnam dostarczyc kcal dziennie organizmowi? Ile bialek, weglowodanow itd?

Witam serdecznie,

W celu obliczenia zapotrzebowania energetycznego oraz składników odżywczych należy posłużyć się odpowiednimi kalkulatorami. Polecam ten ze strony:

http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr

W wyniku otrzyma Pani BMR czyli energię niezbędną do wykonywania podstawowych funkcji życiowych typu oddychanie, praca serca itp oraz AMR czyli czynną przemianę materii uzależnioną od Pani stylu życia i aktywności fizycznej.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk