Jak obliczyć, ile powinnam dziennie spożywać kalorii?

Witam, mam 26 lat, ważę 59 kg, mierzę 170 cm. Jestem 5,5 miesiąca po ciąży. Chcę zdrowo zrzucić "brzuszek". Opiekuję się synkiem i chodzę na siłownię 5 razy w tygodniu (przez 30 min przebiegam 4 km) później ćwiczę hantlami i na maszynach (łączny czas ćwiczeń: 60-90 min). Ile powinnam spożywać dziennie kalorii? Przy jakim zestawieniu (ile węglowodanów, tłuszczów i białek)? Pozdrawiam, Magda :)

Witam, powinna Pani spożywać ok 2300 kcal dziennie. Ok 10% kcal powinno pochodzić z białka, 25-35% z tłuszczów, a 55-65% z węglowodanów. Pozdrawiam

Zakładając, że nie karmi Pani piersią w celu utrzymania aktualnej masy ciała powinna Pani spożywać ok. 2000 kcal, w tym 60g białka, 65g tłuszczu i 290 g węglowodanów. Jeżeli chce Pani zgubić kilka kilogramów to może Pani zastosować dietę 1500kcal, która pozwoli Pani na utratę ok. 0,5 kg tygodniowo. Wtedy powinna Pani spożywać 60g białka, 50g tłuszczu i 200g węglowodanów.

Witam. MA Pani idealne BMI = 20,4. Pani przemiana materii to: 700 + (7*59) = 700 + 413 = 1113 kcal. Dzienne zapotrzebowanie energetyczne przy Pani ćwiczeniach to: 1,6 * 1113=1760,8 kcal, przy siedzącym trybie życia są inne wskaźniki. Białka przy deficycie 200 kcal powinna pani spożywać dziennie 50,2 g, tłuszczy 41,6 g, a węglowodanów 232,7 grama. Pozdrawiam