Jak obliczyć, kiedy zaszłam w ciążę?

Nie wiem kiedy doszło do zapłodnienia. Wyniki usg: pęcherzyk 17, 2 mm 5t6 dni widoczny zarodek. Nie ma podanego rozmiaru zarodka, jednak jest widoczny wraz z otoczką. Okresy nieregularne w okolicach 30 dni.

Czy jest to ilość dni, tyg. plus minus od zapłodnienia?
Dziękuję za poświęcony mi czas z góry.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Wynik badania USG jest już z uwzględnieniem 14 dni, jakie najczęściej mijają od pierwszego dnia ostatniej miesiączki do zapłodnienia. Do zapłodnienia doszło więc ok. 3 tygodnie i 6 dni przed dniem, w którym wykonano badanie (z dokładnością do 2-3 dni). Najdokładniejszą informację o czasie, którym doszło do zapłodnienia, daje badanie USG wykonane między 7 a 11 tygodniem ciąży, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.
Pozdrawiam serdecznie!