Jak obliczyć nadwagę?

Witam mam 18 lat Wzrost 165 waga 74kg czy to nadwaga czy nie ?

Jeśli chodzi o wskaźnik BMI to przy Pani wzroście aktualna masa ciała wskazuje na nadwagę (BMI= 27,4; norma do 24,9). Więc można popracować nad zrzuceniem kilku kilogramów. Dużo lepszym pomiarem jest analiza składu masy ciał, gdzie pozna się zawartość mięśni, tkanki tłuszczowej, wody i.t.p.Dla osób, które dużo ćwiczą, maja dużą masę mięśniową BMI nie do końca jest wiarygodnym pomiarem.