Jak obliczyć tydzień ciąży od daty miesiączki?

Ostatnią miesiączkę miałam 9 września, później 24 września (w 15 dniu cyklu krótkie 4-dniowe plamienie - był to śluz z nitkami krwi, jak rownież koloru kawy z mlekiem, było go bardzo mało, praktycznie widoczny tylko na papierze toaletowym). Planowany kolejny okres powinnam dostać 7 października, jednak nie dostałam. Wykonałam kilka testów ciążowych (w okresie od 30-40 dc), ale wyszły negatywne. Gdy nadal nie dostałam okresu, w 45 dc wykonalam kolejny test, który wyszedł pozytywny. Kolejne 4, robione codziennie, były coraz mocniejsze. Mam pytanie, który to tydzień ciąży, licząc od ostatniej miesiaczki (ale wtedy test chyba wyszedłby wcześniej?)?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Jest Pani w 8. tygodniu ciąży (7 tygodni skończyło się 28 października). Może Pani już umówić się na wizytę u lekarza - pęcherzyk ciążowy powinien już być widoczny w USG. Plamienie, które wystąpiło od 15 dnia cyklu, było prawdopodobnie związane z owulacją.

Gratuluję i pozdrawiam!