Jak obniżyć GGTP?

Miałem robione badania kierowcy i tam się okazało że mam podwyższone ggtp wątrobowe następny termin badania mam za 6 miesięcy mam 38 lat. I zawodowe prawo jazdy bardzo zależy mi na uzyskaniu uprawnień proszę o radę. czy stosować jakąś dietę? Z góry dziękuję za odpowiedz.
38 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Aktywność GGTP wzrasta w kilku sytuacjach - m.in. przy utrudnieniu odpływu żółci z wątroby spowodowanym upośledzeniem drożności dróg żółciowych, ale także na skutek nadużywania alkoholu. Jeśli przyczyną wzrostu GGTP jest alkohol zazwyczaj po kilku tygodniach abstynencji dochodzi do normalizacji tego parametru.

W każdym przypadku przyczyna podwyższonej aktywności GGTP powinna być wyjaśniona i wdrożone powinno być odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam.