Jak obniżyć najszybciej gorączkę dziecku?

Panie Doktorze mój 5-letni wnuk gorączkuje do39,8C trzeci dzień po lekach (ibum w syropie zamiennie paracetamol dawki w/g przepisu )temperatura spada ok 1 stopień na ok 3 godz.Narzeka na ból głowy.Nie ma innych objawów chorobowych.Najchętniej leży,chce spokoju,pije,je niewiele po obniżeniu temp.Jak długo możemy czekać na poprawę,czy już musi go zobaczyć lekarz?badanie moczu dziś-w normie.Proszę o odpowiedż

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji warto zgłosić się do swojego pediatry gdyż możliwe iż konieczne jest wdrożenie leczenia nieco bardziej zaawansowanego niż zbijanie gorączki.