Jak obniżyć popęd seksualny, który przeszkadza w nauce?

Mam nietypowe pytanie w czasach kiedy media zasypują odbiorców reklamami nasyconymi erotyzmem czy środków na potencję. Ludzie szukają porad jak poprawić swoje doznania a ja proszę o poradę jak obniżyć popęd seksualny. Przecież mimo młodego wieku nie można ciągle mieć wzwodu i ciągle myśleć o seksie. Przeszkadza to nauce i pełnieniu zwyczajnych obowiązków, nie wspominając o skupieniu się na ważnych sprawach.

Dzień dobry!

Popęd seksualny najczęściej jest objawem dobrego zdrowia i nie ma medycznych podstaw, aby go obniżać (np. farmakologicznie). Byłoby to okaleczanie człowieka, który nie jest chory. Najzdrowsze jest po prostu zaspokajanie swoich potrzeb w sposób satysfakcjonujący i komfortowy dla siebie lub dla siebie i partnera. Może się jednak zdarzyć tak, że te potrzeby są nadmierne, utrudniają życie, mają charakter uzależnienia czy kompulsji. Jeśli czuje Pan, że Pana seksualność przeszkadza w nauce czy pracy, proszę skonsultować się osobiście z seksuologiem.

Pozdrawiam!

Jeśli ma Pan problemy z kontrolą potrzeb seksualnych - to proponuję odwiedzić seksuologa.
Farmakologiczne obniżanie libido stosuje sie rzadko, w dość ściśle określonych sytuacjach.
Pozdrawiam. JW, Poznań.