Jak obniżyć poziom cukru w ciąży?

Witam, mam 25 lat, jestem obecnie w 30 tygodniu ciąży (pierwsza ciąża), w 26 tygodniu rozpoznano u mnie cukrzycę ciężarnych i nakazano kontrole poziomu glukozy 6 razy dziennie. Wczoraj miałam dość niski poziom cukru na czczo, wyniósł 51, lecz późniejsze wyniki były w normie. Dziś godzinę po śniadaniu cukier wyniósł 139, lecz przyznaję się, że odruchowo wypiłam kilka łyków słodzonej herbaty. Czy jest jakiś sposób, żeby poziom cukru obniżyć? Bardzo chcę uniknąć insuliny, gdyż samo mierzenie cukru dla mnie nie jest czymś łatwym. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Ola

Witam serdecznie!

Najważniejsze w Pani wypadku to prowadzenie odpowiedniej diety. Już niedużo przed Panią, naprawdę warto przez te kilka tygodni wprowadzić ścisłe zasady do swojego jadłospisu - to korzyść zarówno dla Pani, jak i dla dziecka.

Bardzo ważny jest także systematyczny wysiłek fizyczny. W jego wyniku poziom glikemii się obniża.

Jednak trudno powiedzieć, czy te składowe będą wystarczające - jeżeli nie, to proszę się nie martwić, wszystkiego można się nauczyć. Ale może nie będzie takiej potrzeby, czego bardzo Pani życzę.

Wiele artykułów na temat diety znajdzie Pani na naszym portalu.

Życzę szczęśliwego rozwiązania.

Pozdrawiam