Jak obniżyć poziom cukru w ciąży u 22-latki?

Dzien dobry, od okolo 12 tc mam stwierdzona cukrzyce ciazowa, obecnie jestem w 27 tc i wczoraj po posiłkach cukier przekracza mi norme 140, jest okolo 144-150 godzine po posilku. Dzisiaj śniadanie i obiad cukry okej le na kolacje bylo rowno 140 a po nastepnych pół godziny 100. Jak moge obnizyc cukier skoro jem to co wczesniej gdy cukry byly idealne. Eh niestety juz boje sie zjeść cokolwiek zeby nie bylo dużego wyrzutu cukru...

Może to oznaczać że trzeba będzie włączyć insulinę, proszę się konsultować ze swoim ginekologiem lub endokrynologiem. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.