Jak obniżyć poziom kreatyniny we krwi?

jak obniżyć poziom kreatyniny we krwi.czy kontrast przy K.T możne podnieść nieodwracalnie poziom kreatyniny. mam 120 czyli górną granice normy i będę miał tomograf,Krzysztof

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Poziom kreatyniny zależy od wydolności nerek. Jeśli nerki są przewlekle niewydolne to możemy tylko wyhamować proces ich dalszego niszczenia.
Jeśli chodzi o nefropatię pokontrastową - podstawą zapobiegania jest odpowiednie nawodnienie. Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym, w jaki sposób należy się do tego badania przygotować.