Jak obniżyć testosteron?

podczas badania okazało się że mam za wysoki testosteron (wynik:10,47; norma:2,27-8.00), mam problemy z trądzikiem z którym walczę już ok 6 lat, w jaki sposób można obniżyć testosteron ?

Witam! Sposoby obniżanie testosteronu zależą od tego, z czego wynika jego podwyższony poziom. W tym wypadku wskazana jest wizyta u endokrynologa, który przeprowadzi dokładny wywiad, badanie kliniczne i wdroży optymalny sposób postępowania.