Jak ocenić stan usunięcia płynu odczynowego po operacji wyrostka robaczkowego?

W jaki sposób można stwierdzić, ze płyn odczynowy po operacji wyrostka, został całkowicie usunięty i nie będzie nawrotów? Jak długo trwa usuwanie (opatrunkieem i żelem)?

Witam , nie wiem co rozumie Pani pod pojęciem "płyn odczynowy"?!?! Raz wycięty wyrostek robaczkowy nie daje nawrotów!!! Na wszystkie pytania pacjenta powinien odpowiedzieć szczegółowo operator! z.żurawski

kontrola po leczeniu może obejmować badanie USG jamy brzusznej, jednak, jeżeli nie ma żadnych dolegliwości, nie ma wskazań do takiego badania.