Jak ocenić wynik USG mojego nienarodzonego jeszcze synka?

Jestem przerażona wynikiem mojego połwkowego usg. Miesiączka 1 maja,cykl stymulowany w dniu 18maja lekarz podał ovitrel. Po pozytywnym tescie skontaktowałam się z lekarzem i to on zaproponował kiedy przyjsc na usg. Okazalo się ze puste jajo. Czekaliśmy około tygodnia 20 czerwca zobaczylismy malucha. Termin porodu z om 5 luty z usg 11 luty.Wszystko bylo wporzadku, wszystkie badania parametry łącznie z usg pierwszego trymestru przezierniscia karkowa i testem podwojnym pappa. Ryzyko zespolu downa 1:14575 termin porodu 7 luty. Obecnie jestem na swiezo po usg połwkowym no i zaczyna sie koszmar biometrii płodu. Oto wyniki: BPD 45,6mm OFD 56,6 mm HC 163,4 mm AC 145,1 mm FL 27,1 mm TCD 19,7 mm Fałd karkowy 3,48 HL 26,9 mm Kosc piszczelowa 26,1 Masa plodu 275g Opis: Czaszka obraz prawidłowy, komory boczns sploty naczyniowe, sierp mozgu,jama przegrody przezroczystej móżdzek, zbiornik wielki, obraz 4 jam serca 150 u/min FHR, przyczep pepowiny, zoladek, nerki, pecherz kregoslup szyjny,piersiowy,ledzwiowy, konczyny gorne kciuk przeciwstawny i pozostale 4palce ,dolne bez stop konsko-szpotowatych. Kosc nosowa wporzadku, warga gorna ciagla sklepienie podniebienia wporzadku, dwie soczewki w galkach ocznych. Wszystko pięknie ale lekarz stwierdzil ze kończyny sa zbyt krotkie dla 20tc i FL ocenil na 18 2 tc. Zalecił kontrolę bimetrii za 2 tyg. Ze moze ciąza mlodsza, nie chce mie juz na ta kontrole przyjac pomimo iz specjalizuje sie w usg, skierowal do kolezanki. Jeszcze poinformowal o ewentualnej amniopunkcji i zostawil ze lzami w oczach bez zadnych wyjasnien. Proszę o pomoc w ocenie wynikòw mojego synka, szansy na zdrowy rozwoj.

Nie interpretujemy tutaj wyników badań, proszę aby zrobił to ginekolog prowadzący Pani ciąże. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.