Jak ochronić skórę szyi?

Przez kilka dni bolała mnie szyja/ bark i zastosowałam Ketoprofanum fastum ( 2-3 dni). Przez ten czas chroniłam skórę bawełnianą chustką, lecz nie stosowałam kremu z filtrem :( Dni były pochmurne, lecz mimo to nabawiłam się oparzenia słonecznego/ reakcji alergicznej. Zaczęłam smarować skórę żelem z aloesu 98%. Skóra była jednak bardzo sucha, żel szybko schnął, skóra schodziła/ lekko pękała. 3 dni później zaczęłam smarować skórę maścią propolisową, żeby ją nieco natłuścić. Co jeszcze mogę zrobić, żeby przyspieszyć gojenie? Staram się unikać słońca, ale nie zawsze jest to możliwe. W dalszym ciągu chronię skórę chustką. Nie używam kremu z filtrem, jedynie żel aloesowy na przemian z maścią propolisową

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza poz lub dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.