Jak oczyścić organizm podczas odchudzania?

Witam, mam 23 lata, 163 cm wzrostu i 65 kg. Staram się od jakiegoś czasu pozbyć tych "kilku" :) zbędnych kilogramów. Tak więc: spożywam ok. 4 posiłki dziennie: rano (bardzo rano, bo o 6) jem przeważnie płatki muesli z mlekiem bądź jogurtem naturalnym; następnie o 9 - kromka chleba razowego (przy większym głodzie dwie) z czymś tam, jakiś owoc; obiad ok. 12 - mięsko, i warzywa (ograniczam ziemniaki). W sumie bardzo lubię kopytka, pierogi, kluski i tego typu mączne rzeczy, więc raz w tygodniu coś takiego wcinam. Powinnam z tego zrezygnować? Następnie o 15 - owoc, kisiel, serek wiejski itp. Kolacji już praktycznie nie jadam, choć jak jestem jeszcze bardzo głodna, to sięgam po kanapkę, pomidora lub coś w tym stylu. Godziny posiłków nie są zależne ode mnie (takie mam przerwy w pracy). Dodam, że pracuję 10 h dziennie, więc mam kłopot z ćwiczeniami po powrocie. Jestem zazwyczaj padnięta, choć nie wysilam się fizycznie. Czy ciągnąc taki tryb, schudnę? No i jeszcze pozwoliłam sobie na wszystkożerne szaleństwo świąteczne :/ Powinnam w jakiś sposób oczyścić organizm?

Witam,

Pani BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 24. Oznacza to, że masa ciała jest prawidłowa, ale zbliża się do nadwagi.

Głównym błędem jest brak aktywności fizycznej. Jest to podstawa, bycia nie tylko szczupłym, ale i zdrowym! Polecam minimum 40 minut ćwiczeń 3 razy w tygodniu. Może to być zwykły szybki spacer z rodziną, przyjaciółmi czy z psem.

Jeśli nie znajdzie Pani czasu, proszę aktywnie spędzać weekendy. Można zapisać się do fitness klubu, na tańce lub na basen. Jeśli będzie miała Pani wykupiony karnet np. na miesiąc, pomoże się to zmobilizować. Polecam również ćwiczenia w domu. Na stronie www.abccwiczenia.pl znajdzie Pani przykłady.

Pani jadłospis nie zawiera wielu błędów, chociaż nie jest dokładnie opisany. Na śniadanie proszę wybierać mleko 1,5% lub jogurt naturalny. Na drugi posiłek może Pani jeść 2 kromki chleba pełnoziarnistego, razowego czy grahamkę, bez dodatku masła czy margaryny (przynajmniej na jakiś czas) oraz z chudym dodatkiem białkowym (mięso drobiowe, chude sery) lub rybą. Warzywa należy spożywać do każdego posiłku. Nie powinna Pani rezygnować z kolacji około godziny 19.

Powinno się pić około 2 l wody niegazowanej dziennie, która oczyszcza organizm z toksyn, a także go nawadnia. Należy wyeliminować słodycze, słone przekąski, produkty typu fast food, słodkie, gazowane napoje. Słodycze można zastąpić owocem (2 porcje dziennie) lub galaretką z owocami, kisielem, batonem mueseli. Produkty mączne typu kluski śląskie, pierogi itp., może Pani spożywać nie częściej niż raz na tydzień. Ważne, aby były bez zasmażki.

Jeśli będzie Pani pamiętać o tych kilku zasadach, nie powinno być problemu z utrzymaniem prawidłowej masy ciała.

Pozdrawiam.