Jak odbudować górną dwójkę od korzenia?

jak mozna odbudować górna dwójke od korzenia tanim kosztem? Miałam tego zeba robionego i kanał jest w porządku, niby ząb też był zrobiony ale co do czego złamał śie przy korzeniu został tylko kwałek zeba i korzen

Jeśli ząb jest prawidłowo przeleczony kanałowo najprostszą opcją tymczasowej odbudowy jest osadzenie w nim wkładu (np. z włókna szklanego) i odbudowanie zęba kompozytem. W kolejnym etapie konieczne byłoby wykonanie na zęba korony porcelanowej (najlepiej pełnoceramicznej) aby odbudowa była pewniejsza. Plan leczenia zależy jednak od precyzyjnego zbadania stanu zęba i oceny, czy odbudowa przetrwa stabilnie przez wiele lat.

Witam, jeżeli został tylko korzeń to niestety musi Pani liczyć się z wydatkiem, ponieważ trzeba albo zacementować wkład standardowy np. z włókna szklanego i odbudować koronę zęba kompozytem albo zrobić wkład lany i na to koronę protetyczną. Jeżeli jest to żywy ząb to można próbować umocować ćwiek okołomiazgowy i odbudować koronę. Ale uważam, że najlepiej będzie, jeżeli zgłosi się Pani do gabinetu i omówi tę sprawę z lekarzem. Pozdrawiam