Jak odbudować nadszarpnięte zaufanie w związku?

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź. Zdaję sobie sprawę z tego, że kiedyś nam się nie układało, jednak teraz widzę, że to wszystko było z mojej winy. Być może wiek też wiele zmienił. Wtedy sądziłam inaczej. Trochę czasu minęło, wiele rzeczy ponownie przemyślałam. Głównym powodem, jak twierdzi Marcin, jest brak zaufania. Doskonale to rozumiem. Zapewne w takiej sytuacji miałabym również ogromne obawy i wiem, że są one uzasadnione. Tylko że moje słowa co do zaufania brzmią teraz bardzo pusto. Osobiście wiem, że z biegiem czasu by je odzyskał. Jednak żeby do tego doszło, musiałby zaryzykować i spróbować jeszcze raz. Na siłę nie zmuszę nikogo do tego. Poradziła Pani, żebyśmy szczerze porozmawiali. Próbowałam nie raz. Zazwyczaj nawet jak przemyślę w domu, o czym i na jaki temat chciałabym porozmawiać, w momencie gdy ma dojść do tego, mam łzy w oczach i nie mogę złożyć sensownego zdania. Każde spotkanie to nowe nadzieje, tylko że ja już nie chce żyć tylko nadzieją. Pozdrawiam, Wiktoria

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam ponownie!
W poprzednim liście pisałaś, że wiesz, że Marcin chce do Ciebie wrócić. Bardzo trudno jest odbudować nadszarpnięte zaufanie. Jednak dzięki szczerym rozmowom i wspólnym wysiłkom, może Wam się udać powoli przejść przez trudności.

Nie obwiniaj już siebie za to, co się stało. Masz prawo do tego, żeby popełniać błędy, jest to nieuniknione. Być może to doświadczenie wiele Cię nauczyło i dzięki temu jesteś bardziej świadoma, czego oczekujesz teraz od tego związku. Postarajcie się jak najszybciej podjąć decyzję o dalszym losie Was jako pary, bo nie ma sensu żyć złudzeniami.

Jeśli trudność sprawia Ci rozmowa, spróbuj napisać list do chłopaka, niech przeczyta go w Twojej obecności. Dzięki takiej formie będziesz miała czas na przemyślenie, co chcesz mu tak naprawdę przekazać i na pewno o niczym ważnym nie zapomnisz.

Pozdrawiam i trzymam kciuki!