Jak odbudować relacje z rodzicami?

Witam, mam 18 lat i mam problem z rodzicami. Zawiodłam ich zaufanie i nie wiem jak odbudować z nimi dobre relacje. Zawsze dobrze się uczyłam, a rodzice na wiele mi pozwalali, jednak byli i nadal są nadopiekuńczy. Problemy zaczęły się gdy w liceum poznałam nowych ludzi, chodziliśmy na imprezy, piliśmy piwo, potem wódkę, a gdy brakowało funduszy to tanie wina. I tak kilka razy wróciłam do domu kompletnie pijana. Udało mi się zmienić towarzystwo i jakoś dogadać z rodzicami, ale oni nadal traktują mnie jak dziecko i nie pozwalają nawet na piwo, żeby nie skończyło się tak jak kiedyś. Ostatnio nie chcieli mnie puścić na spotkanie ze znajomymi, a ja w nerwach wyszłam trzaskając drzwiami. Wróciłam do domu nad ranem. Co mam robić, żeby pozwalali mi na więcej, a jednocześnie zyskać (kolejny już raz) ich zaufanie?

Witam,

Myślę, że musisz zmienić swoje zachowanie i mimo wszystko okazywać więcej szacunku rodzicom. Sama twierdzisz, ze nadużyłam kilkakrotnie ich zaufanie, choć pozwalali Ci na wiele.

Przemyśl swoje zachowanie i spróbuj pozmawiać z bliskimi na temat wszystkich sytuacji, jakie miały miejsce ostatnio. Postarajcie się wspólnie wypracować jakiś kompromis we wzajemnych relacjach. Ponadto musisz pamiętać, że zaufanie jakim nas obdarzają inni jest łatwa, a do jego odbudowania potrzeba zarówno czasu, jak i naszych starań.

Powodzenia i pozdrawiam