Jak odbudować utracone zaufanie do ludzi, a zwłaszcza mężczyzn?

Jak odbudować utracone zaufanie do ludzi, a zwłaszcza mężczyzn. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Zbyt wiele w życiu przeszłam,wmówiłam sobie że wszyscy faceci są źli. Bo nie pozwolę się znowu skrzywdzić.Brzydziłam się sobą po tym jak ktoś zabawił się moim kosztem. Unikałam kontaktów z ludźmi, uciekałam w alkohol. Ale to nie pomogło mi uporać się z tym.

Witam,
różne trudne przeżycia z przeszłości mogą negatywnie wpływać na nasze aktualne funkcjonowanie, nawiązywanie kontaktów z innymi osobami, czy sposoby radzenia sobie. Z Pani wpisu wynika, ze właśnie takie przeszłe sytuacje, które nie zostały przepracowane utrudniają obecnie osiągniecie szczęścia i poczucia sukcesu. Samodzielnie bardzo trudno jest sobie poradzić z takimi doświadczeniami. Z tego względu zachęcam do rozważenia podjęcia pracy w ramach psychoterapii. Pod okiem specjalisty można dowiedzieć się znacznie więcej o sobie oraz uporać się z doświadczanymi problemami.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl